Sabina Zaleśna-Myjak

Psycholog

Wykształcenie:  Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Psychologia Stosowana . Zdobyła tytuł magistra psychologii w 2012 r.,  a studia ukończyła z wyróżnieniem ze względu na wysokie osiągnięcia naukowe, każdego roku akademickiego otrzymując wyróżnienie od Dziekana dla studentów z najwyższą średnią ocen  oraz  stypendium rektora.  W 2011 r rozpoczęła studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu, uzyskując uprawnienia do wykonywania badań psychologicznych z zakresu psychologii transportu.  W styczniu 2013 r. ukończyła Studium Psychologii Sądowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, dzięki którym zyskała praktyczne umiejętności do wykonywania zawodu biegłego psychologa sądowego. W Grudniu 2017 r. zdobyła również uprawnienia do przeprowadzania badań psychologicznych i wydawania orzeczeń psychologicznych , o których mowa w art. 15c ustawy o broni i amunicji. W lutym 2019 r. odbyła szkolenie Racjonalnej Terapii Zachowania RTZ1- „ABC Twoich emocji” i aktualnie w swojej pracy wykorzystuje z powodzeniem  techniki RTZ , stosując Racjonalną Samoanalizę (RSA) opartą na pracy z przekonaniami.  Planuje ubiegać się o uzyskanie Certyfikatu Terapeuty PTTPB, aby móc w sposób profesjonalny i rzetelny stosować techniki poznawczo-behawioralne , przestrzegając protokołów leczenia, zasad etycznych zawodu psychoterapeuty i poddając się regularnej superwizji . W tym celu podjęła decyzje o rozpoczęciu szkoły psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym na Uniwersytecie SWPS, która jest  najbardziej dynamicznie rozwijającą się uczelnią  w Polsce z zakresu psychologii i psychoterapii  poznawczo-behawioralnej. 

Doświadczenie: Od 7 lat prowadzi własny gabinet psychologiczny, w którym poza badaniami psychologicznymi z zakresu psychologii transportu oraz medycyny  pracy , zajmuje się także  poradnictwem i wsparciem psychologicznym  oraz prowadzeniem warsztatów i szkoleń z zakresu psychologii . W działalności szkoleniowej skupia się na zagadnieniach motywacji do pracy, asertywności, radzenia sobie ze stresem, komunikacji interpersonalnej, procesów grupowych  oraz efektywnego rozwiązywania konfliktów w grupach.  Od 2016 roku prowadzi indywidulane  konsultacje psychologiczne  obejmujące szeroko pojęte wsparcie psychologiczne dla osób bezrobotnych i niepełnosprawnych w ramach projektów unijnych . Jest osobą ambitną, otwartą, pełną entuzjazmu i zaangażowania do swojej pracy .  Ceniona za swoje zaangażowanie, empatię, indywidualne i podmiotowe podejście do ludzi. W pracy ceni sobie  kontakt z ludźmi i możliwość samorozwoju. Nieustannie dąży do podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju osobistego.

Rodzina: Dumna mama niezwykle ambitnej  i  zdolnej 15- latki, która udowadnia, że wychowywanie nastolatki jest nie lada wyzwaniem, ale daje przy tym ogromną satysfakcję i motywację do działania .  Córka codziennie uświadamia jej, że nie ma rzeczy niemożliwych .

Hobby i zainteresowania: Holistyczne podejście do samorozwoju czyli praca nie tylko nad duszą , ale również ciałem.  Entuzjastka żywienia paleo, miłośniczka  ruchu i treningu siłowego , a także odprężających spacerów i kontaktu z naturą oraz  odkrywania fascynujących miejsc. W wolnych chwilach sporo czyta , głownie literaturę fachową dotyczącą psychologii procesów społecznych i wpływu społecznego, motywacji oraz coachingu.

Motto życiowe: ”Sukces to nie to co masz, ale to kim jesteś”